Zastosowanie podnośników koszowych w praktyce

Zastosowanie podnośników koszowych w praktyce

Zastosowanie podnośników koszowych w praktyce

Nieustannie rosnące zaludnienie w miastach sprawia, że nowe budynki muszą być coraz wyższe. Z kolei gęsta sieć zabudowy miejskiej umożliwia tylko jedną drogę jej rozbudowy - w górę. Wszystko to powoduje, że różnego rodzaju żurawie oraz podnośniki stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem i są często widoczne w akcji. W końcu to one pozwalają usprawnić większość prac budowlanych, także tych bardzo zaawansowanych. Tradycyjne podnośniki koszowe znajdują zastosowanie nie tylko przy lekkich pracach na placu budowy, ale również już po ich zakończeniu. Oczyszczanie albo działania naprawcze to tylko niektóre z możliwości ich wykorzystania, gdyż z podnośników mogą skorzystać także sadownicy i rolnicy przy przycinaniu drzew. A gdzie jeszcze znajdą zastosowanie te maszyny? O tym możecie przeczytać w dalszej części naszego artykułu.

Prace budowlane

Nie sposób sobie wyobrazić większości prac budowlanych bez podnośników koszowych. Jest to zdecydowanie najlepsza alternatywa dla mniej pewnych drabin i rusztowań, która dodatkowo znacznie przyspiesza pracę na wysokości. Podnośniki koszowe są nieocenione przy montażu albo demontażu oświetlenia, okien oraz rynien, zakładaniu instalacji elektrycznych lub wentylacyjnych, a także podczas wszelkich prac blacharskich i dekarskich. Co ważne, można je stosować zarówno na zewnątrz (również w trudnym i nierównym terenie), jak i wewnątrz (np. w halach albo magazynach). Duży udźwig i pojemny kosz umożliwia pracę dla kilku osób, z kolei spora szerokość ramion pozwala dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc (w przypadku maszyn będących na stanie naszej firmie jest to odpowiednio: udźwig do 300 kg i zasięg do 31 metrów). Rodzaj sprzętu warto dobrać do typu zadania, aby w pełni wykorzystać jego potencjał.

Prace remontowe

Prace remontowe to kolejny przykład częstego zastosowania podnośników koszowych. A pod tym hasłem kryje się naprawdę spory zakres działań. Ocieplenia budynków, malowanie elewacji, zmiana poszycia dachowego, wymiana okien, rynien lub instalacji elektrycznej itd. W użytkowanych budynkach tego typu zadania zdarzają się często, więc prędzej czy później pojawia się konieczność skorzystania z podnośników koszowych. "Skorzystania" to słowo kluczowe, ponieważ w pracach remontowych nie ma potrzeby zakupu tego typu maszyn. Wprost przeciwnie - częstotliwość tych działań sprawia, że dużo bardziej opłacalną opcją jest ich wypożyczenie, dzięki czemu można zaoszczędzić nie tylko pieniądze (koszt wypożyczenia jest oczywiście znacznie mniejszy niż zakupu podnośnika koszowego), ale i czas (możliwość skorzystania z doświadczenia i wsparcia profesjonalnej obsługi).

Prace ogrodowe

Trzeci rodzaj prac, przy których może być wykorzystany podnośnik koszowy to różnego rodzaju zadania ogrodowe, rolnicze lub sadownicze. Przycinka drzew, zbiór owoców, wieszanie budek lęgowych czy innego rodzaju pielęgnacja terenów zielonych to najczęściej powtarzające się przykłady. W wielu przypadkach są to prace cykliczne, które wykonuje się co sezon, ale rzadko kiedy wymagają zakupu podnośnika koszowego na własność. W zależności od stopnia skomplikowania tego typu działań zajmują one zazwyczaj dzień lub kilka dni, więc ponownie okazuje się, że wypożyczenie sprzętu jest lepszym pomysłem. Warto jednak wziąć pod uwagę liczbę tego typu zgłoszeń w sezonie. Cykliczność tego typu prac i stosunkowo krótki okres, w których mogą być wykonywane (np. przed wylęgiem ptaków, w okresie zbiorów owoców itd.), sprawia, że rośnie popyt na takie usługi, więc lepiej rezerwować podnośniki z odpowiednim wyprzedzeniem.

Inne prace wysokościowe

Lista prac na wysokościach nie kończy się na działaniach wymienionych w poprzednich akapitach. Przeciwnie - zadań jest znacznie więcej i każde z nich wymaga wykorzystania podnośnika. Do takich prac należą m.in.:

  • wymiana billboardów i banerów reklamowych,
  • odśnieżanie i czyszczenie dachów,
  • usuwanie sopli i śnieżnych nawisów,
  • czyszczenie okien w biurowcach,
  • malowanie graffiti i murali,
  • montaż anten telewizyjnych i radiowych,
  • filmowanie z wysokości.


I znowu. Zdecydowana większość wymienionych wyżej działań nie wymaga zakupu tego rodzaju sprzętu, gdyż w zupełności wystarczy jego wypożyczenie. Co istotne, przy korzystaniu z usług profesjonalnej firmy można także wynająć cały osprzęt, który ułatwi ukończenie danych zadań i przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo podczas prac na wysokościach. A to jest przecież najważniejsze.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu końcowym. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe, przetwarzamy je w celu poprawy jakości usług oraz w celach analitycznych i marketingowych aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień plików cookie znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. czytaj dalej Akceptuje