fundusze europejskie

Wynajem podnośników koszowych (zwyżek samochodowych) – Kraków

Podnośniki koszowe

Podnośniki koszowe, podnośniki koszowe Kraków

Nasza firma oferuje wynajem podnośników koszowych na terenie województwa małopolskiego (głównie Kraków i okoliczne miejscowości). Posiadamy niezawodny i w pełni sprawny sprzęt, który został wielokrotnie przetestowany podczas prac na wysokościach. Do Państwa dyspozycji oddajemy podnośniki koszowe marki Renault Premium oraz Mercedes Sprinter, czyli pojazdy, które nie mają sobie równych w tej branży.


Wynajem podnośników koszowych

Podnośniki koszowe, czyli popularne "zwyżki" sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagana jest praca na wysokości. Oferujemy podnośniki do 31 metrów zasięgu roboczego. Do najczęściej wykonywanych usług można zaliczyć wszelkiego rodzaju prace montażowe, ale i montaż oraz demontaż reklam oraz billboardów, wymiana oświetlenia, ścinka drzew. Firmy decydują się na wynajem podnośnika także w przypadku kręcenia materiałów reklamowych, filmów, teledysków bądź spotów. Nasze podnośniki są niezwykle stabilne, co odczuwalnie zwiększa komfort prac wykonywanych z poziomu kosza.


Zobacz nasze Podnośniki koszowe na wynajem.

Renault Premium

Maksymalna wysokość robocza:
31 m

Maksymalny wychył boczny:
19 m

Maksymalny udźwig kosza:
300 kg

Mercedes Sprinter

Maksymalna wysokość robocza:
20 m

Maksymalny wychył boczny:
10,5 m

Maksymalny udźwig kosza:
200 kg

Podnośnik koszowy - magazyn i hala

Podnośniki koszowe wykorzystuje się zazwyczaj przy pracach zewnętrznych, np. podczas odśnieżania dachu, wycinki drzew lub odświeżania elewacji. Jednak w szczególnych przypadkach można je również wykorzystać w halach lub magazynach. Podnośnik koszowy sprawdzi się przy okazji wymiany oświetlenia, montażu klimatyzacji lub przeglądu sprzętu firmowego (np. suwnic podsufitowych). Można po niego sięgnąć także podczas prac remontowych lub porządkowych, ale żeby było to możliwe, trzeba spełnić kilka warunków, które wynikają wprost z przepisów prawa oraz zasad bezpieczeństwa. Poniżej podpowiadamy, jak dobrać podnośnik koszowy do prac magazynowych, jakie warunki musi spełnić sprzęt, aby można go było wykorzystać w zamkniętych pomieszczeniach oraz kiedy warto zdecydować się na wynajem tego typu podestów ruchomych. Zapraszamy do czytania!

Podnośniki koszowe i przepisy prawa budowlanego

Prace budowlane, porządkowe lub remontowe na halach i magazynach wymagają często działania na dużej wysokości. Jednak rozkładanie rusztowań jest w wielu przypadkach nie tylko czasochłonne, ale również niepraktyczne, gdyż tego typu konstrukcje są mało mobilne. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest wynajem podnośnika koszowego, który znacznie ułatwi i przede wszystkim przyspieszy tego typu zadania. Z drugiej strony wykorzystanie ciężkiego sprzętu w zamkniętych pomieszczeniach wymaga odpowiedniego przygotowania, co zagwarantuje bezpieczeństwo pracowników. Wbrew pozorom wypełnienie tych warunków nie jest skomplikowane i wynika z logicznego podejścia do tematu.

Po pierwsze, wybrany magazyn bądź hala muszą mieć dostęp do właściwej wentylacji, szczególnie gdy w użyciu jest podnośnik koszowy z silnikiem spalinowym. Wentylacja oraz odpowiednia cyrkulacja powietrza zapewniają bezpieczne warunki pracy osobom znajdującym się w pomieszczeniu. Po drugie, w magazynie musi być wystarczająco dużo miejsca, co pozwoli na pewne wykonywanie wszystkich manewrów. Na szczęście szeroki wybór pojazdów ułatwia dobór najlepszych parametrów wysięgnika do rodzaju pracy, więc ze spełnieniem tego warunku nie powinno być najmniejszych problemów. Po trzecie, należy także zwrócić uwagę na rodzaj podłoża, aby uniknąć jego ewentualnego zniszczenia lub popękania. Betonowe posadzki spokojnie wytrzymają wielotonowy nacisk, jednak podłoga wykonana z drewna lub płytek może zostać uszkodzona pod ciężarem sprzętu. I wreszcie po czwarte, szerokość i wysokość bramy wjazdowej oraz drogi przejazdowej. Należy pamiętać, że nawet podnośnik ze złożonym wysięgnikiem potrzebuje odpowiedniej przestrzeni na przejazd, więc wymiary drogi trzeba obowiązkowo sprawdzić jeszcze przed rozpoczęciem pracy.

Wykorzystanie podnośników koszowych w pracach magazynowych

Podnośniki koszowe różnią się zasięgiem oraz wychyłem bocznym, co pozwala dopasować pojazd do specyfiki konkretnego zadania. Warto więc ustalić z wyprzedzeniem rodzaj pracy, aby dobrać do niej optymalny sprzęt. Im większy zasięg ramienia, tym wyższa wysokość początkowa oraz waga pojazdu, co może uniemożliwić wjazd podnośnika do danego magazynu. Z drugiej strony nawet prostsze samochody z ruchomymi podestami pozwalają na działania na różnej wysokości. Na przykładzie naszej firmy możemy omówić jeden przykład, który znajdzie zastosowanie w wielu pomieszczeniach:

Podnośnik koszowy Mercedes Sprinter o podstawowych wymiarach 7,50 metra (długość) na 2,15 metra (szerokość) na 3,00 metry (wysokość) z powodzeniem sprawdzi się na terenie mniejszych zakładów. Jego całkowita masa wynosi tylko 3,50 tony, co nie powinno uszkodzić większości z typowych podłóż stosowanych w halach. Podnośnik wyposażony jest w kosz, który udźwignie dodatkowe 200 kilogramów albo 2 dorosłe osoby. Maksymalny zasięg Mercedesa Sprintera to 20 metrów, a boczny wychył wynosi 10,50 metra, dzięki czemu z łatwością można wykonać większość prac na wysokościach, takich jak:

  • montaż/demontaż oświetlenia, klimatyzacji, sprzętu,
  • prace porządkowe, remontowe oraz renowacyjne,
  • przegląd instalacji.


Oczywiście, powyższe przykłady nie wyczerpują całkowicie możliwości wykorzystania podnośników koszowych na halach magazynowych, jednak są to zdecydowanie najczęstsze potrzeby, z którymi się spotykamy. Co istotne, duża uniwersalność podnośników pozwala na przeprowadzanie prac zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz, więc decydując się na wynajem można np. wyczyścić okna z obu stron lub dokonać niezbędnych działań naprawczych.

Wynajem podnośnika koszowego na terenie Śląska i Małopolski

Prace budowlane lub przeglądowe przeprowadzane na terenie hal magazynowych nie należą wcale do rzadkości. Z drugiej strony, potrzeba takich działań pojawia się na tyle sporadycznie, że kupno podnośnika koszowego na własność mija się z celem, a dużo bardziej opłacalną opcją jest jego wynajem. Nasza firma oferuje właśnie takie usługi wynajmu zwyżek wraz z przeszkolonym operatorem, dzięki czemu można szybko i bezpiecznie dokonać niezbędnych prac. Dodatkowo służymy pomocą przy doborze najlepszego sprzętu do danego zadania oraz podpowiadamy, jak zoptymalizować zadania, aby w jak najkrótszym czasie wykonać, jak najwięcej pracy. Serdecznie zachęcamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów współpracy oraz jej warunków.

Jesteś zainteresowany ofertą wynajmu zwyżek samochodowych?

Skontaktuj się z nami!
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu końcowym. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe, przetwarzamy je w celu poprawy jakości usług oraz w celach analitycznych i marketingowych aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień plików cookie znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. czytaj dalej Akceptuje